2023 yılı Lisans ve vize

İzcilik branşı 2023 yılı Lisans ve vize işlemleri

Türkiye İzcilik Federasyonu 2023 yılı Lisans ve vize işlemleri 29.12.2022 tarihinde yayınlanmıştır. https://tif.org.tr/duyurudetay/279

7.08.2020 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye İzcilik Federasyonu Sporcu İzci Lisans, Vize ve Transfer Talimatı gereğince; Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde lisans (ilk kayıt), vize ve transfer işlemlerinin nasıl yapıldığı sırasıyla aşağıda paylaşılmıştır.

1-Lisans (ilk kayıt) Yapılacak İzciler İçin;

a)Spor yapmaya ve faaliyetlere katılmaya elverişliliğini gösteren sağlık beyanı (Ek-1).

b)18 yaşından küçükler için veli/vasi yazılı izin belgesi (Ek-2). (Veli izin belgesi, e-Devlet üzerinden de düzenlenebilir.)

c)Kulüp lisansı için 2 adet güncel vesikalık fotoğraf.

ç)Kulüp lisansı için, kulüpten alınan ve sporcu izcinin kulüple ilişkisini gösteren belge (Ek-3).

Bu evraklar ile birlikte il/ilçe spor müdürlüklerini gidilip başvurulur. Buradaki işlemler tamamlandıktan sonra, ALFA GSK kulüp önderi TİF Otomasyon sistemi üzerinden ilgili kişi veya kişilerin lisans işlemlerini yapar.

Velilerimiz il/ilçe müdürlüğüne bizzat başvurarak lisans çıkartabileceği gibi evrakları kulübümüze getirerek teslim edebilir ve kulüp tarafından bu işlemler yapılabilir.

Lisans (ilk kayıt) işleminde herhangi bir ücret ödenmez.

2-Vize Yapılacak İzciler(Önceki dönemden lisansı olup yenileyecekler)İçin;

a)Sporcu izcinin spor yapmaya ve faaliyetlere katılmaya sağlık yönünden engel bir durumunun olmadığına dair yazılı beyanı alınır. Yazılı beyan il/ilçe spor müdürlüklerinde başvuru anında alınır.

b)Vize işlemlerine ilişkin ücretler yazımız sonunda (en aşağıda) yer almaktadır.

Vize işleminin kulüp tarafından yapılması isteniliyorsa Sporcu izcinin spor yapmaya ve faaliyetlere katılmaya sağlık yönünden engel bir durumunun olmadığına dair yazılı beyanı Kulüp önderi huzurunda alınır. Varsa vize ücretinin yatırıldığı dekont ile birlikte kulübümüze teslim edilebilir.

2023 Yılında Uygulanacak Vize Ücretleri

6 – 16 Yaş : Ücretsiz

17 – 18 Yaş : 93,50 TL

19 – 25 Yaş : 136 TL

26 – 64 Yaş : 230 TL

65 Yaş ve üstü : Ücretsiz

Şehit Yakınları : Ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.