DEMİRCİ AKINCILARI MİLLİ BİLİNÇ KAMPI 2023

KAMPIN:

Adı                        : Demirci Akıncıları Milli Bilinç Kampı (İzcilik Federasyonu Faaliyeti)

Yeri                       : Manisa- Demirci İlçesi

Statüsü                : Bu kampta daha önce en az 2 gecelik bir kamp yapmış olan izciler  kulüp kampını, daha önce en az 6 gecelik bir  kampa katılmış izciler mahalli kampını, daha önce mahalli kampını yapmış olan izciler  millî kampını yapmış sayılacaktır.

Katılımcı Profili: 11 yaş ve üzeri tüm izciler faaliyete katılabilirler. İzcilik gönüllüleri ise en az iki gecelik kamp yapmış olmak şartlarını taşımalıdır.

Katılımcı Ön Şart Profili: ALFA GSK’de lisanslı izci olmak.

Faaliyet için Ankara’dan hareket yeri ve tarihi: Ankara 19 Mayıs Stadyumu A kapısı önünden hareket edilecektir. 25 Ağustos 2023.   Saat 23:00

Ankara’ya dönüş yeri ve tarihi: Ankara 19 Mayıs Stadyumu A kapısı önü 01 Eylül 2023. Saat 20:00

Kamp için son başvuru tarihi: 20 Ağustos 2023 Pazar günü saat 17.00 (Bu tarihten Valilik oluru yetişmeyeceği için başvuru tarihi bu şekilde belirlenmiştir.)

Faaliyet yerinin detaylı adresi: Manisa Demirci İlçesi Mahmutlar Beldesi Sarıçam Mevkii

Faaliyet sorumluları irtibat telefonları:

 Mustafa KÖŞKER    05066269871                     kosker1919@gmail.com

Kamp katılım ücreti: Kamp Giderleri İzcilik Federasyonu tarafından karşılanmaktadır. Sadece ulaşım ücreti ödenecektir. Ulaşım ücreti 1550 TL.

Katılımcıların malzeme listesine ilave olarak getirmesi gerekenler: Güneş battıktan sonra kamp alanında kışlık kıyafetler giymek gerekebilir. Kamp alamı 1400 rakımdadır.  Gündüz faaliyetleri esnasında yakıcı güneş ihtimaline karşı 15 veya 30 faktör güneş kremi bulundurulması, yağmur ihtimaline karşı hazırlıklı gelinmesi gerekmektedir.

Faaliyet ve Kulüp yönetiminin katılımcılara yönelik faaliyete özel duyurusu:   

1. Müracaatlarını otomasyon üzerinden yapacaktır. (Kulüp tarafından yapılmaktadır.)

2. Kamp alanından ayrılıp alışverişe gidilmeyecektir. İhtiyaçlar kamp yönetimince alınacaktır.

3. Amatör telsiz veya pmr telsiz kullanılabilir. Telsizi olanlar getirebilir.

4. Faaliyetin amacı Kurtuluş Savaşı’nda Yunanlılara karşı Batı Cephesi’nde destansı bir mücadele ortaya koyan Demirci Akıncılarını anmak, kabirlerini ziyaret etmek, onların yürüyüş yolunda yürümek ve konakladıkları yerde kamp kurmak. Kamp “Millî Bilinç Faaliyeti” temalıdır. Faaliyetler, kamp ateşleri ve davranışlar bu tema doğrultusunda yapılacaktır. Kamp ateşi için iller bu temalar üzerine gösteriler hazırlayabilir.

5. Kampa giriş esnasında bütün izciler tam üniformalı olacaktır. Ayakkabılar siyah ya da koyu renkte olacaktır.

6.Kamp alanında izcilerin cep telefonu kullanması, taşıması ve şarj etmesi yasaktır. Kamp alanında cep telefonu vs. cihazlarınızı şarj edecek sistem bulunmayacaktır. Aileler ile iletişim liderleri vasıtasıyla sağlanacaktır. Buna göre liderler önceden izci ve velileri bilgilendirmelidir.

7. Katılımcı kulüpler il onaylarını yanlarında getireceklerdir. (Kulüp tarafından yapılmaktadır.)

8. İlaç kullanan izcilerimizin ilaçları yolculuk başlamadan önce görevli lidere teslim edilecektir. İlaçlar alınması gereken zamanlarda sağlık sorumlusu lider kontrolünde alınacaktır.

9. Faaliyette Demirci Akıncıları yolu yürüyüşü yapılacaktır. Demirci Akıncıları yürüyüşü mobil olarak iki günde yapılacaktır. Ergin izci ekipleri, barınak yapımında kullanabilecekleri malzeme getirmeleri tavsiye olunur.

10. Üniforma eksiği bulunan izcilerimizin kulüple irtibata geçmeleri gerekmektedir.

11. Demirci ilçesine geliş ve geri dönüş giderleri katılımcılara aittir.

12. Konaklama çadırda olacaktır.

13. Kamp alanında ambulans ve UMKE ekipleriyle 24 saat esasına göre sağlık, Jandarma ile 24 saat esasına göre emniyet tedbirleri alınmaktadır.

SEYAHAT TAAHHÜT BELGESİ (18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN) ve SEYAHAT TAAHHÜT BELGESİ (18 YAŞINDAN BÜYÜKLER İÇİN) yaşınıza uygun olanı seçerek seçerek doldurulup faaliyet sorumlusuna fotoğrafının gönderilmesi gereklidir.

Kamp için izcilere yönelik malzeme listesi için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.