Çanakkale Mill Bilinç Kampı 2016

ALFA GSK İZCİLERİ KAMP KATILIM DUYURUSU

KAMPIN:

Adı: Çanakkale Milli Bilinç Kampı

Yeri: Çanakkale – Eceabat – Kocadere köyü yakını, kışla mevkii.

Teması: Millî Bilinç

Katılımcı Profili: 
En az 2 gece kulüp kampı yapmış olan,

Emek defterinde Arazi uğraşısı madde 23-25’i tamamlamış (Liderinin kontrolü yeterlidir.)

9 yaş ve üzeri tüm izciler bu faaliyete katılabilir

İzci gönüllüleri  ise en az 6 aydır sistemin içinde olmak ve en az iki gecelik kamp yapmış olmak şartlarını taşımalıdır.

Katılımcı Ön Şart Profili:

Milli ve kulüp faaliyetinin  her birine, kendi ön şartını taşıyanlar katılacaktır.

Faaliyet alanına en erken giriş tarih ve saati: 22 Nisan 2016 – 08.00

Faaliyet alanına en geç giriş tarih ve saati: 22 Nisan 2016 – 23.00

İzcilerimizin Ankara’dan Hareket Tarihi, Saati ve Yeri: 21 Nisan 2016 Saat=21:00 Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Önü

Faaliyetin açılış töreni tarih ve saati: 23 Nisan 2016 – 10.00

Faaliyet alanından en erken ayrılış tarih ve saati: 25 Nisan 2016 – 18.30

Faaliyet alanından en geç ayrılış tarih ve saati: 26 Nisan 2016 – 14.00

Faaliyetin kapanış töreni tarih ve saati: 25 Nisan 2016 16.30

İzcilerimizin Çanakkale’den Ayrılış Tarihi ve Saati: 25 Nisan 2016 Saat=21:00 (Çıkış saatinde değişiklik olursa velilerimize Liderlerimiz tarafından telefon ile bildirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 14 Nisan 2016 saat 17:00

Faaliyet yerinin detaylı adresi: Çanakkale – Eceabat  Kocadere ve Bigalı köyleri arası. Kışla Mevkii( 57. Alay yürüyüşü başlangıç noktası.)  Eceabat Ana tanıtım merkezinden Kabatepe istikametine doğru 2.8 km ilerlenir. Kocadere Köyü Sapağından sağa dönülür ve ilerlenir. 3.7 km sonra Kocadere köyüne varılır. Köy girişinde köy içine sola değil düz giden yol takip edilir. Köyü çıktıktan 1 km sonra sağa dönen yola girilir, bu yol kamp alanına ulaşır.

KAMP KATILIM ÜCRETİ VE GETİRİLECEK MALZEME LİSTESİ EN KISA SÜREDE BURADAN BİLDİRİLECEKTİR.

 Katılımcılara yönelik, faaliyete özel duyuru:

1- Tüm katılımcılar önce Kabatepe tanıtım merkezinde karşılanacaktır.

Buradaki görevlilerin sıra ile yönlendirmesi sonucunda “Kayıt merkezine” hareket edeceklerdir. Kayıt Merkezine ulaşınca araçlardan inilecek, isim listeleri ve izciler teker teker kontrol edilecektir. Burada giriş ve kayıt belgelerini alan otobüsler kamp alanına gideceklerdir. Bu kaydı yaptırmayanlar kamp alanına alınmayacaklardır. Kafile sorumluları Kayıt esnasında il onaylarını yönetime vermek, katılımcı sayısına oranla getirdikleri yangın söndürücü tüpleri göstermek zorundadır. Otomasyon sisteminde kabul edilmemiş, onaylarda isimleri bulunmayanların kamp alanına asla giremeyeceği unutulmamalı ve bu konuda yola çıkılmadan kontroller yapılmalıdır. Onaysız bir kişi çıkarsa aynı kafileden bir lider ile beraber derhal geri dönecekleri unutulmamalı bu konularda görevlilerin talimatlarına harfiyen uyulmalıdır.

2 – Faaliyetin amacı yalnızca 57. Alayın izinde her ne şartta olursa olsun, 20 km’ lik yürüyüştür. Faaliyet içinde şehitlik ziyaretleri olmamakla beraber dileyen iller kendi imkânları ile faaliyet öncesi ve sonrası bu ziyaretlerini gerçekleştirebilir.

3 – Uluslararası törenlere ve resmigeçide yalnızca Uluslararası faaliyete katılım şartlarını taşıyan, çok düzgün yürüyebilen izci – liderler katılabilecektir.

4 – Kampa katılacakların yemek, sağlık, itfaiye, ihtiyaçları TİF ve İBB tarafından karşılanacaktır.

5 – Kampa katılacak kulüpler her 50 kişi için 6 lt’lik bir yangın tüpünü tedbir açısından yanlarında getirmek zorundadırlar. (Kulüp tarafından kaşılanmaktadır.)

6 – Kampa katılacakların yol giderleri  kendileri tarafından karşılanacaktır.

7 –Kulüpler, üniteler katılacak izcilerini otomasyon üzerinden giriş yapacaklardır.

8 -23 Nisan 2016 günü kamp alanında 23 Nisan töreni düzenlenecek resmigeçit yapılacaktır.

12 – Kamp 57.Alayın İzinde Milli Bilinç Faaliyeti” temalıdır. Faaliyetler Kamp ateşleri ve davranışlar bu tema doğrultusunda yapılacaktır. Kamp ateşi için iller bu temalar üzerine gösteriler hazırlayabilir.

13 -Yürüyüş her türlü hava şartında da yapılacaktır. Yağmur, çamur, balçık her türlü hava şartına hazırlıklı olunmalıdır.

14 -Fotoğraf çekme işlemi yalnızca liderler tarafından yapılacak olup izciler fotoğraf makinesi kullanmayacaktır.

15 -Faaliyetin başladığı andan bitene kadar olan zaman içinde, yürüyüşlerde, “hiçbir zaman hiçbir yerde” alış veriş yapılmayacaktır. Kulüplerin çeşitli ihtiyaçları için kamp yönetimine müracaat edilecektir. Kulüp ihtiyaçları bu bilgi sonrası yakındaki alış veriş merkezlerinden liderleri tarafından karşılanabilir. Alış veriş yaparken tespit edilen izcilerin liderleri için gerekli işlemler yapılacaktır.

16 –İzcisiz gelen liderler ve gönüllüler, TİFAKE tarafından belirtilecek kamp alanında, bir arada konaklayacaklar, çadırlarını burada kuracaklar genel kamp işleyişinde görevlendirileceklerdir.

17 – 57. Alay yürüyüşüne katılmayacak hiç kimse bu faaliyete gelmeyecektir. Yürüyüş başladığı anda kampta yönetimin belirlediği nöbetçiler hariç hiç kimse kalmayacaktır. Bedensel engelliler dışındakiler ancak sağlık raporu ile getirilebilir ve bu raporu gösterirse yürüyüşe katılmayabilir.

18 –Kamp alanında izcilerin cep telefonu kullanması, taşıması ve şarj etmesi yasaktır. Kamp alanında cep telefonu vs. cihazlarınızı şarj edecek sistem bulunmayacaktır. Aileleri ile iletişim liderleri vasıtasıyla sağlanacaktır. Buna göre liderler önceden izci ve velileri bilgilendirmelidir.Cep telefonu getirilmeyecektir.

21-Çanakkale kampımıza İzci Liderlerimiz, yaşı tutmasa dahi kendi çocuklarını, izci lideri veya izcilik gönüllüsü eşlerini getirebilirler.

Yaşı tutmayan izci lideri çocukları, kamp girişinde durumlarını beyan ederler ve ebeveyni ile kalırlar.

Bu  kişiler  kendi cinsiyetindeki yan kamplarda kalırlar. Bakıma muhtaç küçük erkek çocuklar anneleriyle kalabilirler.

22-Bütün izci ve liderlerimizin pilli fm radyo getirmelerini önemle hatırlatırız.

Kamp alanında ve yürüyüş esnasında izci fm yayında olacaktır. Her türlü duyuruyu ve gelişmeyi kampta verilecek frekansta radyodan dinleyebilirsiniz.

Kamp alanında radyolarınızı hoparlöründen, yürüyüşler esnasında tek kulaklıkla dinlemeniz tavsiye olur.

Radyolarınız için yedek pil bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Cep telefonlarınızın radyoları haricinde radyo getirmelisiniz, çünkü telefonlarınızı şarj etme imkanı olamayacaktır.

Amatör telsiz veya pmr telsiz kullanılabilir. Telsizi olanlar getirebilirle

Üniformanın, şapka, gömlek, fular, kemer, lacivert pantolon ve düz koyu renk ayakkabı ile bir bütün olduğu unutulmamalıdır. Evden çıkıp dönene kadar, kamp boyunca bu üniforma daima giyilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.