ALFA Gençlik ve Spor Kulübü | ALFA İzci Grubu ANKARA
Bütün insanlar arasında karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüye dayanan, iyi niyet ve iyi duygularla beslenen, dostluk ve kardeşliği, birlik ve beraberliği, dayanışmayı telkin eden, din, dil, ırk, cinsiyet, meslek vb hiçbir sınıf ayrılığı tanımayan, herkese açık, gönüllü, politik olmayan, okul (ders) dışı, İYİ İNSAN İYİ VATANDAŞ yetiştirme amacını güden, kendine has temel değerleri olan, ulusal ve uluslararası bir gençlik teşkilatının, üniformalı eğitim sistemidir.